top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıERDAL BALCI

YGS, LYS SINAV ŞARTSIZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMİTürkiye Resmi Temsilcisi Bodrum İngiliz Kültür
 

Üniversite eğitimi Türk gençliğinin ülkemizin geleceğini inşa etmesini sağlayacak belki de en önemli son dönemecidir.Ülkemizin orta ve uzun vadede gelişmiş devletler arasında yer almasını ancak çok iyi eğitim almış mesleki bilgi birikimi ve sosyal becerileri zirvede olan nesiller gerçekleştirebilir.

Eğitim standartları ve mezunlarının gelişmişlik endeksimize katkıları ile Türkiye'nin dünya ölçeğinde gururu olan ODTÜ, BİLKENT,SABANCI,BOĞAZİÇİ gibi 2017 QS World Top Universities sıralamasında ilk 500 içerisine giren Türk Üniversitelerine YGS ve LYS sınavlarında başarılı olarak yerleşebilmek için yaklaşık 2 milyon öğrenci arasından ilk 20 bine girmek gerekmektedir.

 

Karazin Üniversitesi Türkiye resmi temsilcisi Bodrum İngiliz Kültür
 

Üniversite eğitimini dünya standartlarında almak her Türk gencinin hakkıdır.Ancak ülkemizde üniversiteye girebilmek için zorunlu olan sınav sistemi on binlerce gencimizin hayallerini süsleyen hem devlet hem vakıf üniversitelerine girmesine engel teşkil etmektedir.

Bodrum İngiliz Kültür,Ukrayna-Türkiye Akademik Merkezi ve V.N. Karazin Kharkiv Devlet Üniversitesi olarak yapmış olduğumuz protokolle 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle lisans, master ve doktora programlarına YGS ve LYS gibi sınav şartı olmadan sadece 50 puan ve üstü ile lise mezunu olan herkesi YÖK tarafından denkliği kabul edilen 150 bölüme yerleştireceğiz.

 


 

ODTÜ'nün 471., Bilkent Üniversitesinin 411. olarak girdiği en iyi 500 üniversite sıralamasında 1804 yılında kurulmuş Ukrayna'nın en iyi üniversitesi olan V.N. Karazin Kharkiv Devlet Üniversitesi "TOP UNIVERSITIES" sıralamasında 382. olmuştur.

 


Ukrayna'nın en iyi üniversitesi V.N. Karazin Kharkiv Devlet Üniversitesi

 

Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi,Ekonomi Fakültesi,Uluslararası Ekonomi İlişkileri ve Turizm Fakültesi,Filoloji Fakültesi,Tarih Fakültesi, Radyofizik Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi,Yabancı Diller Fakültesi gibi onlarca fakülte ve bölüme sahip dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan V.N. Karazin Kharkiv Devlet Üniversitesinden mezun olma, master veya doktora programlarına katılma imkanı sunuyoruz.

 

QS WORLD 2017 EN İYİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ODTÜ

 

ODTÜ ve BOĞAZİÇİ üniversitelerinden mezun olanların yaşadıkları gururu ve başarıyı yaşamak ve dünya ölçeğinde ülkemizin rekabet gücünü arttıracak gençlerimizin yetişmesine katkı sağlamak Bodrum İngiliz Kültür olarak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Ülkemizde Üniversiteye hazırlık kurslarının istisnaları hariç olmak üzere genelde lise son sınıfta YGS ve LYS sınavlarında öğrencilerimize sağladıkları fayda hep tartışma konusu olmuştur.

Her yıl Türkiye'de üniversiteye girme şansını arttırmak için liseden mezun olmuş veya lise son sınıfta okuyan milyonlarca gencimiz 10.000TL den 30.000 TL'ye varan aralıklarda bir ücreti kendilerine hiçbir akademik veya sosyal beceri kazandırmayacak üniversiteye hazırlık kurslarına ödemektedirler.

Bu sınav sistemi bizim en kıymetli hazinemiz olan genç nüfusumuzun yıllarını skor odaklı sınavlara adamış ancak hayata, bireysel gelişime,öğrenmeye,sosyal başarıya kapalı, dünya standartları ve ülkemizin geleceğini inşa edecek alt yapıdan yoksun yabancı dil konuşamayan bireylere dönüştürmektedir.

Ülkemizin hiçbir gencinin zamanını boşa harcatmadan onlara bir alternatif sunmayı amaçladık. Eğer bileğinizin ve aklınızın hakkıyla ülkemizin en iyi üniversitelerine girecek bir eğitim alamadıysanız o zaman hiç zaman kaybetmeden sadece disiplinli ve çalışkan bir öğrenci olma sözü karşılığında Ukrayna'nın en iyi üniversitesi, dünyanın en iyi 382. üniversitesi V.N. Karazin Kharkiv Devlet Üniversitesi'nde istediğiniz herhangi bir fakültede istediğiniz bölümde (YÖK tarafından denkliğe sahip) okuma hakkı veriyoruz.


V.N. Karazin Kharkiv Devlet Üniversitesi


 

Detaylı bilgi ve başvuru için web sayfamızda ki iletişim bölümünden veya info@bodrumbritishculture.com mail adresinden veya 0252 317 2050 nolu sabit telefon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

88 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page