top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıERDAL BALCI

2019 BURSLULUK VE YETENEK SINAVI TAKVİMİMİZ AÇIKLANDI!Meraklı öğrencilere kapıları aralıyoruz.

Kolejimizin ortaokul bölümüne 2019-2020 eğitim öğretim yılı için ilk kez kayıt yaptırmak isteyen velilerimizin öğrencileri için yapılacak olan bursluluk ve yetenek sınavı takvimimiz belirlendi.

Şubat ayının 23 ve 24. günleri ile Mart ayının 2. ve 3. günleri yapılacak olan bursluluk ve yetenek sınavı için hem web sayfamızdan hemde Facebook sayfamızdan kayıt yapılabilmektedir.

Bursluluk ve yetenek sınavımız hakkında çok önemli bilgileri paylaşmak isteriz.

1.Sınav süresi 90 dakikadır.

2.Sınav iki bölümden oluşmaktadır.

2.1.Sınavın birinci bölümü 60 soruluk Akademik Dersler Sınavından oluşmaktadır.

Türkçe 20 soru,

Fen Bilimleri 15 soru,

Matematik 15 soru ve

Sosyal Bilgiler 10 soru

2.2..Sınavın ikinci bölümü seçmeli yetenek sınavından oluşmaktadır.

2.2.1 Sportif Başarı Sınavı: Üç branştan yapılacaktır.Satranç,Masa tenisi,Voleybol

2.2.2 Sanatsal Başarı Sınavı: İki branştan yapılacaktır. Görsel Sanatlar ve Müzik

3.Bursluluk sınavımız Yabancı Dil Sınavı içermez. Kolejimize kesin kayıt işlemini gerçekleştiren tüm öğrenciler yaz aylarında yabancı dil oryantasyon programına katılırlar.

4.Birinci bölüm Sınav soruları kolaydan zora doğru eşit oranda dağıtılır.Sorular Milli Eğitim Bakanlığımızın yayınladığı öğrencilerin seviyelerine uygun sınıf kazanımlarını kapsayacak şekilde hazırlanır.

5. Öğrenci İkinci bölümdeki sınavlara girmeden önce kayıt aşamasında branş tercihi yapar.Örneğin Birinci bölümü tamamlayan öğrenciye seçimine göre Satranç ve Müzik Sınavı uygulanır.Aynı anda iki sportif veya sanatsal başarı sınavına girilemez.

6. Sportif Başarı ve Sanatsal Başarı Sınavları 10'ar sorudan oluşur.Öğrenci toplamda 20 sorudan oluşan bir Sınava alınır.

7.Öğrenciler 2.sınav sonuçları belli olduktan sonra uygulama sınavına davet edilerek yetenek bursu alacakların seçimi tamamlanır.Uygulama sınavı Kolejimizin Antrenör öğretmenleri tarafından yapılır.Uygulama sınavı yönergesi 18 Ocak 2019 tarihinde açıklanacaktır.

8. Kolejimize bu yıl ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilerin %10'u kadar öğrenci en az %30 en çok %60 oranında yetenek bursu kazanacaktır.Bu öğrenciler Akademik Dersler Sınavından alacakları skora bağlı olarak burs oranlarını arttırabilirler.

9. Kurucularımız Akademik Dersler Sınavı sonuçlarına göre bu yıl ilk kez kesin kayıt yaptıracak 4 öğrenciye MEB'in burs yönergesi puanlama sistemine göre %100'e varan oranlarda burs vermeyi planlamıştır.(Kurumun MEB yönergesine göre zorunlu olarak burslu okutmakla yükümlü olduğu öğrenciler hariç)

10.Açıklanan burs oranlarının geçerlilik süresi 2019 yılı Mart ayının 20. günüdür.Bu tarihe kadar kesin kayıt işlemi yaptırmayan veliler burs hakkını kaybetmiş sayılacaktır.Bu durumda oluşturulmuş olacak yedek öğrenci burs listesinde ki ilk 5 öğrenci puan üstünlüğüne göre kuruma davet edilir.

11.Bursluluk sınavlarının tüm aşamaları tamamlandıktan sonra tüm öğrencilerimize sınav sonuçları ve aldıkları burs oranları 10 Mart 2019 tarihinde kuruma verdikleri iletişim numaraları bizzat aranarak duyurulacaktır.

12.Örnek sınav soruları 18 Ocak 2019 günü web sayfamızdan duyurulacaktır.

13.Kolejimiz 2019 yılı bursluluk sınavları takviminde değişiklik hakkını saklı tutar.

14.Mevcut kayıtlı öğrencilerimizin eğitim bursları bu yıl verilecek olan bursları etkilemez.Zaten kayıtlı olan öğrencilerimiz bu sınavlara girebilir ve aldıkları skora göre daha yüksek bir eğitim bursu da alabilirler.

14.Tüm öğrencilerimize İZGİ'li (İyi,güzel,akıllı ve adaletli bir hayat dileriz).

BODRUM İZGİ İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJİ


282 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page