top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıERDAL BALCI

Bursluluk sınavımız 17 ŞUBAT 2024'te gerçekleştirilecek.

Güncelleme tarihi: 21 Ara 2023BODRUM İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJİ ORTAOKULU

2018 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen ortaokulumuz Bodrum’un ilk butik özel Türk ortaokuludur. Maksimum 160-180 ortaokul öğrencisinin kaydı kabul edilmektedir.


Okulumuzun nihai amacı öğrencilerimizin ergenlik dönemlerinide yaşayacakları ve 4 yıl sürecek ortaokul eğitiminin sonunda:

·         Yabancı diller konuşanilen,

·         Akademik altyapısı güçlü,

·         Farklı kültürleri tanıyan,

·         Kendini bilen,

·         İletişim becerileri yüksek,

·         İşbirliğine açık,

·         Spor ve sanata yönelik yetenekleri keskinleştirilmiş

·         ATATÜRK ilkelerine bağlı yurtta ve dünyada barış ilkesinden ayrılmayan

·         İyi, güzel, akıllı ve adaletli (İzgili) olarak,

gelecek nesillerin yetiştirilmesi ufkuna sahiptir.

Kurucular ve Yönetim

Kolejimiz: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen ve Matematik alanları Bölümü mezunu İngilizce ve Fen Bilimleri öğretmeni Erdal BALCI ve Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu Sınıf Öğretmeni Mine TEZER tarafından kurulmuştur ve  aktif olarak yönetilmektedir.

Eğitim-öğretim ekosistemi

Kolejimizde İYİ. GÜZEL, AKILLI ve ADALETLİ (İzgili) bir ekosistemde eğitim öğretim yapılmaktadır.1600m2’lik kapalı alana ve 750 m2 açık oyun ve spor alanına sahip okulumuzda. 9 akıllı ortaokul dersliği, Görsel Sanatlar Atölyesi, Fen Bilimleri Laboratuvarı, Müzik Dersliği, Kütüphane, Kapalı Spor Dersliği, Satranç ve Zeka Oyunları Atölyesi, Masa Tenisi Alanı, Müzik ve Teknoloji Tasarım Dersliği, yemekhane ve teneffüshane alanlarına ilaveten öğretmenler odası, idari birimler, rehberlik ve ölçme değerlendirme odası ve diğer zorunlu alanlarla birlikte öğrencilerimizin tüm eğitim süreçlerini en iyi şekilde planlamaktayız.


Özel Bodrum İzgi İngiliz Kültür Koleji Ortaokulu kuruluş amaçlarından biri de hem Türk hemde yabancı öğrencilerin birlikte eğitim aldıkları bir okul olmaktır. Öğrencilerimizin ortalama %20’si yabancı uyruklu öğrencilerden oluşmaktadır. Bu durum öğrencilerimize farklı dillerle ve kültürlerle tanışmaları açısından önemli fırsatlar yaratmaktadır.

 


Eğitim-Öğretim süreçleri hakkında önemli bilgiler

·         Haftada 6 gün (45  ders saati hafta içi + 4 ders saati hafta sonu) ders ve etkinlik

·         Günde 9 ders saati  (09.00 – 17:05 arası)

·         4 yılda 1400 ders saati İngilizce eğitimi (B1-B2 seviyesinde) verilir

·         Yılda ortalama 210 gün eğitim öğretim yapılır

·         İkinci yabancı dil eğitimi olarak A1-A2 seviyesinde Fransızca veya Rusça eğitimi verilir

·         İngilizce Fen Bilimleri ve  İngilizce Matematik dersleri (İngiltere ortaokul müfredatı) Cambridge Science and Math Grade 4,5,6 & 7 tamamlanır

·         Yabancı öğrencilere yönelik her hafta düzenli Türkçe dersleri verilir

·         Cumartesi günleri 8. Sınıf öğrencilerine yönelik LGS sınavlarına hazırlık programı, 5,6 ve 7. Sınıf öğrencilerine yönelik takviye dersleri ile tüm öğrencilere yönelik takım ve bireysel olarak sportif ve sanatsal çalışmalar yaptırılır

·         5.sınıflarla 2 haftalık İngilizce ve ortaokula oryantasyon programı (okullar açılmadan) uygulanır.

·         Haftada 10 ders saati spor, sanat ve kulüp etkinlikleri yapılır.

·         Okulun müzik ve resim atölyeleri her teneffüs öğrencilerin sanatsal becerilerini geliştirmeleri için öğretmenleri gözetiminde açıktır ve gün içinde öğrenciler diledikleri sanatsal çalışmaları teneffüslerde de sürdürebilmektedirler.

 

*Türkiye’de diğer özel ve devlet ortaokulları genel olarak yılda 180 gün eğitim öğretim yapmaktadır.


Öğrenci Takip & İzleme

·         Akademik ve davranışsal olarak her öğrenci bireysel çalışma ve takip programına dahil edilir.

·         Devamsızlık, sınav başarıları, ödev kontrolleri sistematik olarak bireysel takip edilir.

·         Velilere gün içerisinde düzenli bilgilendirme yapılır. (Yazılı ve görsel)


Butik Okulun Avantajları

Okulumuz, butik okulculuğun tüm kazanımlarını sizlere sunabilen minimal ancak tüm ihtiyaçlara cevap veren kullanışlı kampüsüyle, her adımda öğrenci, öğretmen ve idarecilerin sevgi, saygı ve bilgi bağı kurdukları sıcak, samimi ve yapıcı bir paylaşım ortamı sunar.

Her bireyin birbirine hızlı ve kolayca ulaşabildiği kurgusuyla, takip, kontrol, gözlem ve yönlendirmelerin neredeyse günün her anında sağlıklı bir şekilde yapılmasına imkân veren konsepti ve koordineli profesyonel çalışmalarıyla, çocuklarımız için son derece güvenli ve huzurlu bir alan sunar.

Burası, kalabalıklar arasında hiçbir çocuğun kaybolamayacağı, her bir öğrenciyle ilgili tüm personelin yüksek bir farkındalık içerisinde olduğu, çocukların bire bir ilgi ortamına alışık olduğu, her durumda içtenlikle ve vakit geçirmeden anne-babalarla dirsek temasında bulunan güvenilir bir kurumdur.


Bursluluk ve okul ücretleri

2024-2025 eğitim öğretim yılında okulumuza ilk kez kayıt olacak öğrencilerin ücretleri ve alacakları indirim veya burslar 17 Şubat 2024 tarihinde yapılacak olan bursluluk sınavımız sonuçlarına göre belirlenecektir. Yemek ve kitap ücretleri tüm öğrenciler için sabittir. Kitap ücretleri kesin kayıt sırasında peşin olarak alınır. Eğitim-öğretim ücreti ve yemek ücreti toplamı ister peşin veya 10 eşit taksitle(vade farkı eklenir) banka KMH sistemi veya kredi kartı ile ödenebilir. Okul servisi veya ulaşım ücretleri tamamen veli tarafından karşılanır ve okul ücretlerine dahil değildir.
77 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page