top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıERDAL BALCI

TÜRKİYE OKULLAR ARASI ZEKA OYUNLARI ŞAMPİYONASINDA TÜM KADEMELERİMİZDE REKORLAR KIRDIK


Türkiye Zeka Vakfı Ortaokullar arası Matematik temelli Şampiyona rekorlarımızı yineledik.

5.Sınıflarda Muğla 1.si ve TÜRKİYE 19.su

6.Sınıflarda Muğla 2.si ve RKİYE 34.sü

7. Sınıflarda Muğla 1.si ve RKİYE 22,si

8.Sınıflarda Muğla 3.sü ve RKİYE 51.si olduk gururluyuz.


Amaç

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek. Yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak.

Kapsam

Türkiye genelinde faaliyet gösteren 19500 devlet okulları ve özel okulların takım olarak katıldıkları Matematik temelli zeka ve akıl oyunlarından oluşur.ŞAMPİYONA SORU TİPLERİ:

#SORU İŞARETİ

#SAYITAHMİNİ (ARTI-EKSİ)

#ALTI“L”


"Ülkemizin ve insanlığın en değerli kaynağının özgür ve çok yönlü düşünebilen, düşündüklerini ifade edebilen, sorunlar karşısında farklı görüşleri dikkate alan ve koşulları değerlendirerek en uygun çözüm yollarını bulabilen bireyler olduğuna inanıyoruz.


Zeka oyunlarının düşünme, mantık yürütme ve problem çözme alışkanlıklarını ve yeteneklerini artırmaya katkıda bulunduğu gerçeğiyle, toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılmasını önemli hedef olarak kabul ediyoruz.


Türkiye Zeka Vakfı olarak 2019 yılında başlattığımız Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’nın bu hedefe katkı yapmasını umuyor, tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okullarımıza başarılar diliyoruz. (Emrehan Halıcı)"

39 görüntüleme0 yorum
bottom of page