top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıERDAL BALCI

İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJİ ORTAOKULU AÇILIYOR!BODRUM İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJİ ORTAOKULU

KURUCULAR

ODTÜ’de Fen ve Matematik alanlarında İngilizce olarak eğitimini tamamladıktan sonra Ölçme Değerlendirme konularında akademik çalışmalara imza atan eğitimci Erdal Balcı ve Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu olan eğitimci Mine Tezer’in birlikten güç doğar ilkesi ile Bodrum’a kazandırdıkları eğitim kurumlarına bir yenisi daha ekleniyor. İkili 2018-2019 Eğitim öğretim yılında hizmet verecek; Bitez Kavşağında 1500 metrekare kapalı alanı ve 1000 metrekare bahçesi ile butik eğitimin ilk örneği olacak olan İngiliz Kültür Koleji’ni Bodrum’a kazandırdılar.

 

TARİHÇE

2014 yılında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğretim yapan Bodrum Harvard Yabancı Dil kursu olarak kurulan ve sonrasında Bodrum Özel Öğrenci Etüt Merkezi olarak yola devam eden kurumumuz, 2017 yılında Özel Öğrenci Etüt Merkezlerinin Türkiye genelinde kapatılma kararının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik bakım hizmetleri ile sportif, kültürel ve akademik eğitimler düzenleyen Bodrumun ilk Çocuk Kulübü olan Bodrum İngiliz Kültür Çocuk Kulübüne dönüşmüştür. Kurulduğumuz günden bu yana Bodrum’un yaygın eğitiminde lider markası olmuş ve gerçekleştirdiği 21 farklı dalda kurslar, yaz kampları ve eğitim süreçleriyle 2000’den fazla çocuk, genç, yetişkin ve kurumların gelişiminde başrolü oynamıştır.

 

2014 yılı Eylül ayından bugüne Millî Eğitim Bakanlığımıza bağlı Kurs merkezimiz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza bağlı Çocuk Kulübümüz bünyesinde;

3 yaşından itibaren her yaş aralığında İngilizce Dil Programları ile, IELTS, TOEFL, YDS ve üniversite hazırlık dil kursları düzenledik.

Profesyonel Turist Rehberliği Kursu, 6 farklı yabancı dil kursunun yanı sıra yabancılar için de Türkçe Öğrenme kursları düzenleyerek yarımadamızda yaşayan gençlerin ve profesyonellerin yabancı dille barışmalarını sağladık.

Kurumsal firmalarımızın idarecilerine ve çalışanlarına yönelik yabancı dil kursları düzenledik.

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere rehberlik yaparak Dünya sıralamasında ilk 500 girmiş olan üniversitelere öğrenciler yerleştirdik.

Gençlerimizin kamuda iş bulmalarına destek olmak amacı ile içlerinde KPSS, Genel Kültür ve Yetenek kurlarının yanı sıra İktisat, Maliye, Muhasebe ve Hukuk alanında Meslek Edindirme Kursları düzenledik.

Deneyimli kadromuzla 7-14 yaş arasındaki çocuklarımızın eğitim hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile ilkokul öğrencilerinin okuma yazma çalışmalarına, ortaokul öğrencilerinin akademik derslerine destek verdik ve günlük bakım ihtiyaçlarını karşıladık.

Eğitimin en önemli bölümlerinden biri olarak gördüğümüz sosyal aktiviteler konusunda ilk ve orta öğrenim çağında ki öğrenciler için hazırladığımız yaz ve sömestr kamplarımızda; temel derslerimizin yanında yaratıcı dramadan baleye, satranç, pentago gibi zekâ oyunları, yüzme, basketbol ve voleybol gibi sportif faaliyetlerle çocukların mutlu olduğu, velilerin memnun kaldığı programlarla markamızın güvenilirliğini ispat ettik.

Öğrencilerimiz "Home schooling" programı sayesinde Amerikan ve İngiliz Üniversite ve liselerine sınavsız başvuru hakkı kazanırlar.

· AVRUPA KONSEYİNDEN ONAYLI DİL PORTFOLYOSU

· ULUSLARARASI AKREDİTE EDİLMİŞTİR

· ULUSLARARASI DİL SINAVI VE ULUSAL AKADEMİK DEĞERLENDİRME

Ulusal Değerlendirme Sınavlarımız sayesinde okullarımızın ve öğrencilerimizin akademik başarıları da düzenli olarak kontrol edilmektedir. Her iki eğitim döneminde birer kez olmak üzere yılda iki kez “İngiliz Kültür Koleji Ulusal Değerlendirme Sınavı” yapılır. Hem okul yönetimi hem de öğrencilerimiz ve velilerimiz sınav sonuçlarını online öğrenebilirler. Türkiye genelindeki tüm İngiliz Kültür Koleji öğrencilerinin katıldığı sınav sonucunda öğrencilerimiz hem okullarında hem de Türkiye genelindeki durumlarını görebilirler.

· HER ÖĞRENCİMİZE GÜVENLİ GELECEK SİGORTASI

· İngilizce Matematik ve Fen Bilgisi dersleri

· Haftada 16 saat İngilizce dersi

· İkinci yabancı dil olarak Fransızca eğitimi verir.

· Her öğretmenine Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Belgesi (TEFL) verir.

· Her öğrencisini ve Öğretmenini Satranç ve Masa tenisi branşlarında lisanslı sporcu yapar.

· Öğrencilerinin sınırsız kullanımına açık internet tabanlı eğitim sitesi üyeliği verir.

· Mezunlarımız anlaşmalı Amerikan Üniversiteleri’ne ve yabancı ülke liselerine sınavsız geçiş yapar.

· Uluslararası Aktif Okul ünvanını almış ülkemizdeki ilk kolejdir.

· Cumartesi günleri sosyal aktiviteler: Zekâ oyunları, Masa tenisi, Basketbol, Dans, Müzik, Resim ve etüt desteği.

· Her yıl son sınıftan onur belgesi almayı hak ederek mezun olan 2 öğrenciye İngiltere de ücretsiz yaz kampı imkânı sağlar.

256 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page