top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıERDAL BALCI

İngilizce Okuyoruz...
Yabancı Dil öğretiminde öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandırmak ve İngilizce seviyelerini geliştirmek için ‘myON reader’ dijital kütüphanesini kullanıyoruz. “myON ”, öğrencilerimize bireysel okuma ortamı sağlayan, interaktif kitaplarla donatılmış, dünyanın en zengin dijital reader programlarından biridir. 5000 adet ve sürekli artmakta olan dijital kitap içeriğiyle öğrencilerimizin ilgi ve okuma seviyelerine göre kitap seçme olanağı sunar. Çekiciliğiyle öğrencilerimizin motive olmasını sağlar ve daha iyi okuyucu olmalarına yardımcı olur.

MyON öğrencilerimizin hangi kitapları ve ne kadar zamanda okuduğuyla ilgili net bir veri akışı sağlayabilmektedir. Kitap sonundaki testlerle de öğrencilerin kitabı ne kadar anladığını ölçebilmektedir. Öğrencilerimiz kendi gelişim tablosunda kendisini izleyebilir. Öğretmen ve veli öğrenci gelişimini bireysel pano da izleyebildiği gibi öğrenciyi takip edip değerlendirme yapabilmektedir.


SİSTEME ERİŞİM

Öğrencilerimiz www.myon.com adresinden, kullanıcı adı ve şifreleriyle yönergeleri izleyerek sisteme giriş yapabilirler.

1. www.myon.com sitesine girilir ve ortadaki myON Login yazılı butona tıklanır.

2. Okul adı, kullanıcı adı ve şifre girilip Sign In butonu işaretlenir.

3. Öğrencinin karşısına hızlı rapor ekranı ve öğretmen ödev verdiyse ödevlerin görüneceği bir sayfa gelir.

4. Bu sayfada Status tıklandığında okuma görevi olarak verilen okuma kitaplarını görüntülenebilir.

5. Üst taraftaki butonlardan Library butonuna tıklandığında altta çıkan yeni kategorilerden Browse butonuna tıklanarak tüm kategorilerdeki kitaplara ulaşılabilir.

6. İstenilen kategoriye tıklanır, sonra alt kategoriler açılır ve alt kategoriler de tıklandığında kitaplar görünür. İstenilen kitabın resmi seçilip yeşil renkli Read butonuna basılır.

7. Sayfa yüklendiğinde, eğer kitap ilk kez açılıyorsa Start the Book butonuna tıklandığında sistem kitabı sesli bir şekilde okumaya başlar. Daha önceden okunmaya başlanan bir kitapsa, CONTINUE BOOK yazısına tıklayarak kalınan yerden kitabı okumaya devam edilebilir.

8. Kitap bittiğinde END butonuna basılarak quizler yapılmalıdır. Aksi halde öğretmen kitabın tamamlandığını sistemde göremez. Web sayfası üzerinden okumalarda kitabın sonunda quizler çıkacaktır.

9. Kitabın içindeyken herhangi bir kelimeye tıklandığından sağ tarafa İngilizce – İngilizce sözlük otomatik açılır ve öğrenciye kelimenin telaffuzunu tekrar dinleme imkanı sunulur.


 

kayıt ve bilgi almak için linke tıklayınız.

175 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page